Czasami kobieta lub mężczyzna mają obsesję na punkcie drugiej osoby. Za wszelką cenę chcą być z tą konkretną osobą. Tylko ta osoba zwykle odrzuca jej miłośc i jej po prostu nie chce. Zakochany mężczyzna staje na uszach by kobiecie dogodzić a ona nic…. Zakochana kobieta wymyśla co tylko może by być dla faceta bardziej atrakcyjna a on …..nie jest zainteresowany. I kiedy mówisz tej osobie, że może przecież być z kimś innym to nie ma rozmowy. Bo to ma być TEN, bo to ma być TA…..
O co tu chodzi?
W większości przypadków wcale nie chodzi o tego teraz konkretnego faceta czy tę teraz konkretną kobietę. Jest to odtwarzanie historii z dzieciństwa gdzie mały chłopiec poczuł, że traci miłość mamy. A mała dziewczynka poczuła, że traci miłość taty. Jeśli w dzieciństwie na jakimś etapie zabrakło rodzica płci przeciwnej to potem niestety odtwarzamy tę historię jako dorośli. Osoby i okoliczności się zmieniają a historia jest ta sama.
Zobaczmy teraz na czym mogła polegać taka „utrata” miłości.
Dla ułatwienia i aby się nie powtarzać opiszę wszystko na przykładzie dziewczynka-tata a Ty czytelniku w miarę potrzeby zamień to na historię chłopiec-mama. Utrata taty w dzieciństwie mogła się odnosić do różnych sytuacji, w których tego taty zabrakło albo w sensie fizycznym albo w sensie emocjonalnym.
Jeśli mówimy o braku fizycznym to tata mógł:
- odejść od rodziny, porzucić rodzinę, rozstać się z mamą lub
- mógł na przykład pracować w taki sposób, że ciągle wyjeżdżał i go w domu nie było, i był tylko weekendowo lub jeszcze rzadziej.
W przypadku niedostępności emocjonalnej:
- możemy patrzeć na problemy z nałogiem (alkohol, hazard) gdzie to nałóg i koledzy byli ważniejsi niż rodzina i dzieci,
- na jakąś chorobę, która wyłączyła rodzica z życia rodzinnego,
- na sytuację, w której rodzic musiał zająć się kimś innym z rodziny (chora babcia, dziadek, chore inne dziecko) lub jakąś sprawą ważną dla rodziny (budowa domu) i nie miał czasu dla dziecka.
- (*sytuacja chłopiec-mama opisana na końcu artykułu) urodziło się kolejne dziecko i uwaga rodzica przechodzi na nowe dziecko.
Jeśli taka sytuacja miała miejsce to pomyślcie….
Co mogła myśleć taka mała dziewczynka?
Dlaczego mnie nie zauważasz? Przecież ja ciebie TAK kocham! Dlaczego mnie nie chcesz? Przecież robię dla Ciebie wszystko byś był zadowolony! Dlaczego nie masz dla mnie czasu? Przecież może nam być TAK dobrze!!! Dlaczego ciebie ciągle nie ma? Dlaczego inni są ważniejsi niż ja?
Brzmi znajomo?
Jako dziecko taka kobieta nie dostała od ojca tyle miłości i tyle zainteresowania ile potrzebowała. Teraz odtwarza podświadomie tę sytuację w dorosłym życiu. Już nie w odniesieniu do taty – tylko do innego mężczyzny. Jako dziecko – nie otrzymała tego co chciała, dlatego teraz jako dorosła osoba podświadomie wybiera mężczyznę, który (podobnie jak tata w dzieciństwie) nie chce jej dać tego czego ona chce. Stąd też ta upartość, że to ma być TEN konkretny mężczyzna. W dzieciństwie chodziło o konkretnego niedostępnego faceta to i w dorosłości chodzi o konkretnego niedostępnego faceta.
Kto jest zatem dla podświadomości atrakcyjny? kogo wybiera?
Podświadomość jest po prostu zaprogramowana by być ciągle odrzucaną (tak jak w dzieciństwie), by być ignorowaną, nie zauważaną. Wybiera więc takiego człowieka, który zapewnia jej ten zestaw nie przyjemnych reakcji i odczuć.
Tu należy wspomnieć o ważnej sprawie – skoro podświadomość jest tak zaprogramowana – to dla takiej kobiety atrakcyjni będą TYLKO ci mężczyźni, którzy odpowiadają wzorcowi. Jeśli więc taka kobieta trafi na mężczyznę, który ją obdarza miłością, który daje jej to czego ona świadomie pragnie – to niestety kobieta nie będzie chciała takiego mężczyzny. Wyda jej się on zupełnie nie atrakcyjny, nie ciekawy i będzie go odrzucać. A co z miłością, którą on ją obdarza? No cóż. W dzieciństwie nie dostała miłości od mężczyzny zatem nie nauczyła się też jej przyjmować. W efekcie teraz jako dorosła kobieta nie będzie wiedziała co z tą miłością zrobić. Nie będzie umiała jej przyjąć. Mimo tego, że świadomie bardzo tej miłości pragnie.
I tu dochodzimy do kolejnego ważnego aspektu całej sytuacji. Chodzi o naszą reakcję na brak jaki odczuwamy.
Jeśli jako dziecko biernie cierpieliśmy z powodu braku rodzica – jego miłości, uwagi, czasu i zainteresowania – to w dorosłym życiu też będziemy biernie cierpieć z powodu odrzucenia. W takim przypadku powiela się zwykle wzorzec życia marzeniami. Jako dziecko dziewczynka marzyła o tym jak tata mógłby jej miłość okazać i jako dorosła kobieta marzy o tym jak by to mogło być dobrze z tym właśnie mężczyzną…
Gdy natomiast w dzieciństwie walczyliśmy o uczucie rodzica, szukaliśmy podstępów by rodzica sprowokować do spędzenia z nami czasu, do zajęcie się nami – to tak też będziemy robić jako dorośli. Czyli w takim przypadku będziemy walczyć o TEGO mężczyznę, będziemy kombinować jak go wmanewrować w spędzenie czasu z nami, będziemy manipulować – byle tylko trochę jego uwagi dostać.
Tu wróćmy na chwilkę do tego kto jest atrakcyjny dla podświadomości. Jeśli mamy wzorce walki i manipulacji – to atrakcyjny będzie facet, o którego trzeba walczyć. Taki co daje wszystko na tacy – taki który obdarza miłością – jest nudny. Podświadomość chce walczyć – jeśli walczy – czuje że kocha, jeśli nie ma walki – nie czuje miłości….
To w takim razie co dalej?
Mamy więc zdiagnozowane różne sytuacje z dzieciństwa wpływające na niepowodzenie miłośne w dorosłości. Co zatem można z tym zrobić? I czy w ogóle można coś z tym zrobić? Można ! Aby sytuacja uległa zmianie – trzeba posprzątać podświadomość z wzorców, które tworzą nieprzyjemną dla nas sytuację. Trzeba uwolnic emocje, które trzymają w nas te przekonania. Jak wymieciemy złe wzorce z podświadomości i wstawimy tam nowe – to zaczną one przyciągać do naszego życia sytuacje jakie chcemy.
Jak to zrobić? Korzystając z sesji oddechu transmodalnego, regresingu, rebirthingu, Access Bars, ustawień systemowych, EFT, radykalnego wybaczania i każdej innej metody, która pozwala posprzątać podświadomość i emocje.
Przy pracy z podświadomością trzeba się skupić na następujących tematach:
Wybaczenie tacie/mamie:
- Wszelkich krzywd ze strony rodzica.
- Żali i pretensji o to co rodzic robił źle.
- Wszelkich żali i pretensji o to czego rodzic nie robił a było nam to potrzebne.
- Pochowanych i tłumionych złości w stosunku do rodzica.
Uwolnienie się od przekonań, że (na przykładzie kobiety, mężczyźni analogicznie):
- Bliski mi mężczyzna mnie nie chce.
- Nie ma opcji abym mogła być chciana i kochana.
- Coś jest ze mną nie tak dlatego nie jestem kochana.
- Nie jestem ważna dla mężczyzny.
- Mężczyzna mnie olewa/ignoruje.
- Musze stawać na głowie i się mega starać by być zauważoną, by coś dostać dobrego.
- Cokolwiek bym nie robiła on i tak mnie olewa.
- Ktoś inny/coś innego jest zawsze ważniejsze ode mnie.
- Mężczyzna, którego kocham musi być fizycznie daleko ode mnie.
- Mężczyznę, którego kocham widuję tylko czasami. Nie ma go na co dzień.
I zmianie przekonań na korzystne:
- Jestem chciana i kochana przez bliskiego mi mężczyznę.
- Mężczyzna, którego kocham ze mną mieszka na co dzień.
- Jestem godna kochania taka jaka jestem.
- W pełni zasługuję na uwagę, miłość, czułość ze strony mojego ukochanego.
- Jestem szanowana przez mężczyzn/przez bliskiego mi mężczyznę.
Gdy zmienimy wzorce podświadomości to nasza podświadomość zacznie nam przyciągać i kreować sytuacje zgodne z tym co ma zapisane. Jeśli są to już korzystne dla harmonijnego związku wzorce to podświadomość zaczyna nam kreować harmonijny i pełny miłości związek.
* I na koniec jeszcze jedna sytuacja, która dotyczy tylko sytuacji chłopiec-mama.
Jeśli chłopiec jest pierwszym dzieckiem to mam w dzieciństwie mamę tylko dla siebie. Jest jej centrum wszechświata. Gdy rodzi się rodzeństwo mama nagle przestaje chłopca uważać za centrum wszechświata. Nagle zajmuje się nowym dzieckiem. U takiego chłopca może się zakodować w podświadomości, że ukochana kobieta go nagle opuściła. Że on nic złego nie zrobił a kochana kobieta nagle go zostawiła….
W następstwie jako dorosły mężczyzna może mieć więc kłopot by utrzymać stały związek. Podświadomość będzie bowiem kreować sytuacje, w których kobieta mimo, że go kochała – będzie go nagle opuszczać. Wskazówką czy to o to chodzi może być tutaj…….czas. Różnica wieku między chłopcem a rodzeństwem będzie czasem, na jaki podświadomość będzie pozwalała na związki. Zatem jeśli rodzeństwo pojawiło się np. po 6 latach to związki takiego mężczyzny będą udane/będą trwały przez ok. 6 lat, jeśli rodzeństwo pojawiło się po 3-4 latach to związki będą się psuły po 3-4 latach. Podświadomość ma bowiem wzorzec – przez tyle lat byłem kochany bezgranicznie a potem nagle mnie zostawiła……
W takim przypadku też trzeba odreagować podane wyżej wzorce i tak samo podejść do porządków i zmiany przekonań.
Zainteresowanych pracą nad zmianą wzorców zapraszam na indywidualne sesje.
Zdjęcie na stronie